Catre
Sindicatele afiliate

In atentia liderului de sindicat

Stimati colegi,
La solicitarea organizatiilor afiliate, la nivelul Compartimentului Juridic al federatiei a fost elaborat modelul de actiune avand ca obiect incadrarea pe functia de profesor pentru invatamant primar / profesor pentru invatamant prescolar a absolventilor Universitatii „Spiru Haret” forma invatamant la distanta, cu plata atat a salariului corespunzator functiei, cat si a drepturilor salariale neacordate, reprezentand diferenta dintre drepturile salariale cuvenite conform studiilor si salariul efectiv platit, actualizate in functie de rata inflatiei la data efectiva a platii.

Pentru informatii referitoare la actele necesare pentru promovarea acestei actiuni va rugam sa ne contactati la nr. de tel. 0256.490257

Cu deosebita stima,

PRESEDINTE